Z racji tego że ostatnio czasu brak i dzieje się mnóstwo, będę pisał nieco krócej, jakbym zawsze pisał bardzo długo.

 Chciałbym zapoznać was z jedna z moich ulubionych gier zespołowych, która nagradza za kreatywność, zręczność i komunikacje z partnerem z drużyny. Zabawa polega na tym, by odebrać piłę odbitą od trampoliny przez przeciwnika, rozegrać ją w maksymalnie 3 ruchach tak, by ostatnim, tak jak rywale wcześniej, trafić w siatkę tak, by nie było oni w stanie jej odebrać.

Co w tym takiego ciekawego? Bo gra się dookoła trampoliny i można zaatakować z niej w każdą możliwą stronę, przez co cały czas trzeba biegać dookoła i dokładnie patrzeć co zamierza zrobić przeciwnik. Gra wymaga ogromnego poświęcenia, rzucania się, zgrania z kolega z drużyny przez co nie dość że wygoda bardzo efektownie to jest niezwykle satysfakcjonująca. Co ciekawe żeby na prawdę dobrze grać wystarczy dużo biegać i dobrze odbijać dłonią piłkę, a tego można nauczyć się jeszcze przed zakończeniem pierwszej rozgrywki.

 Kolejną zaletą jest to, że wszystkie elementy potrzebne do gry mieszczą się w jednym niewielkim worku i wszystko można szybko i sprawnie rozłożyć w każdym miejscu, choć wiadomo że do gry najbardziej nadaje się podłoże z piasku lub trawy, choć na asfalcie też da się grać, ale bez rzucania się i walki o każdą piłkę, ponieważ z doświadczenia wiem, że często kończy się to nieprzyjemnym zdarciem skóry czy obiciem.

 Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować większą grupkę grających w Krakowie, żeby trochę spopularyzować ten naprawdę super sport i może stworzyć pierwszy turniej w Krakowie, bo z tego co wiem w innych miastach w Polsce istnieją już nawet stowarzyszenia które się tym zajmują, a i reprezentanci Polski pojawili się na niejednym międzynarodowym turnieju.

A jak to wygląda? Zobaczcie sami!

Kategorie: Rozrywka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder