Już od prawie miesiąca wszyscy szczęśliwi wrócili do szkół i po miesięcznym wylegiwaniu się w hotelu w Egipcie czy na Krecie w końcu możemy zacząć przygodę z matematyką, fizyką i innymi ulubionymi przedmiotami, bez których życia sobie nie wyobrażamy. Cały ten czas czekaliśmy na walkę o ostatnie podręczniki w księgarni, wstawanie wcześnie rano i podróżowanie ukochaną komunikacją miejską po zakorkowanym mieście. Ale dziś parę słów dla tych osób, które mają odmienne zdanie na ten temat i nie wiedzą jak przetrwać następną lekcję słuchania o kolejnej rewolucji, warstwach Ziemii, czy słuchania o Mickiewiczu, który jak wszyscy wiemy, wspaniałym artystą był. 

 Wszyscy z nas mają smartfony. No może prawie wszyscy. Chciałbym oszczędzić wam czasu i przedstawić parę propozycji na przebrnięcie przez nawet najnudniejszy wykład spędzając czas w miły sposób, niekoniecznie go marnując. Mam nadzieję, że każdy coś dla siebie znajdzie i nudne godziny przeminą nieco szybciej.

 Zacznijmy od czegoś spokojnego, czyli Picture cross. 

Gra polega na tym, by stworzyć konkretny obrazek zakreślając odpowiednie kwadraty. W każdym rzędzie i kolumnie mamy zapisane ile razy musimy to zrobić i naszym zadaniem jest powolne rozszyfrowanie logicznej łamigłówki, która z każdym odpowiednim zaznaczeniem staje się coraz łatwiejsza. Początki są bardzo trudne, ale po niedługich praktykach i opanowaniu paru wyrobionych przez siebie technik można rozwiązywać jedne puzzle za drugimi starając się kończyć kolejne mapy. Gra o tyle fajna, że przy okazji można słuchać, nie trzeba się śpieszyć i nie wymaga wielkiego zaangażowania.

Znalezione obrazy dla zapytania outlanders ios

 Kolejna propozycja dla fanów serii The Settlers, niestety dostępna tylko na telefony z systemem iOS. W Outlanders staramy się rozbudować naszą wioskę by zrealizować konkretne zadanie dane nam w scenariuszu. Nie jest to takie proste bo trzeba zadbać drewno, jedzenie, domy, by mieszkańcy mogli zwiększać populację. I schodki zaczynają się już tutaj, bo gra bazująca na prostych założeniach nie jest taka łatwa. Choćby za szybki przyrost powoduje, że przez długi czas mała ilość dorosłych pracuje na coraz większą ilość dzieci, które nie dorastają szybko, więc są w stanie ściągnąć na plemię głód, który doprowadzi do porażki. ta pozycja wymaga nieco więcej zaangażowania niż Picture Cross, ale bardzo ładna oprawa graficzna i jej prostota potrafią umilić czas.

 Teraz czas na coś z innej beczki – Drops. Aplikacja dzięki której w ciągu paru minut dziennie możemy uczyć się języka obcego wykonując różne proste polecenia, typu łączenia w pary odpowiednich wyrazów, ale i uczy nas poprawnej pisowni. Wykupując opcję premium mamy możliwość korzystania z niej cały czas, niestety bez niej mamy dostępnych kilka minut dziennie, co niektórym może nie wystarczać.

Ostatni pomysł to gra, która pochłania czas szybciej niż Jasiek pączki w tłusty czwartek. Niestety trzeba za nią zapłacić, ale nie jest to kwota astronomiczna, a poza tym na systemie android zawsze da się załatwić to inną drogą, przez większość użytkowników dobrze znaną. Bloons TD 6 to jedna z wielu gier typu obrona wieży od dewelopera Ninja Kiwi i niewątpliwie najlepsza. Naszym zadaniem jest ulepszanie różnego rodzaju małp i rozstawianie ich na mapie w taki sposób, aby przerażające i złe balony nie przedostały się na drugą stronę. Dzięki spokojnej rozgrywce ta aplikacja nie powinna wpłynąć zbytnio na nasze zaangażowanie na wykładzie, czy ciekawej lekcji. Przyjemne z pożytecznym.

 Miłej zabawy 😀

PS: Do początku listopada rozgrywane są mistrzostwa świata w rugby. Warto rzucić okiem!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder