W tym tekście, nie znajdziecie moich przepisów. Nie przeczytacie o mojej przemianie w kucharza, ani o odkryciu nowej ścieżki w życiu. Nie pochwalę się także jak cudowną owsiankę umiem robić i, że ostatnio pobiłem rekord szybkości w jej przygotowaniu. Podzielę się za to najciekawszymi według mnie miejscami, które odwiedziłem na przestrzeni ostatniego roku. 

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, żeby raz w tygodniu odwiedzać jakąś nową knajpę. I z małymi wyjątkami udaje mi się to do dzisiaj. Zapraszam na podróż po ciekawych knajpach głównie z Krakowa, ale nie zabraknie też innych miast.

Jak pizza to… Pizzatopia

Prawdziwi fani mnie zjedzą za to. Ale w ramach mojego wytłumaczenia dodam, że do niedawna miejscem gdzie uwielbiałem objadać się pizzą była Pizzeria Cyklop. Jednak od jakiegoś czasu konsekwentnie z wizyty na wizytę obniżają poziom. 

Pizzatopia to miejsce, gdzie pizza przygotowywana jest w 3 minuty, obowiązuje jedna cena, można wybrać dowolne składniki od sosu, przez mięsa, po warzywa. Na koniec wybrać wykończenie i voila! Po 3 minutach można już zabrać się za jedzenie. 

Więcej: www.pizzatopia.com

Adres:

ul. Szewska 22, Kraków

Jak pizza nad morzem to… Czerwony Piec

Nawet nie wiem co napisać, żeby zabrzmiało wiarygodnie. Najlepsza pizza jaką jadłem w życiu. Kogokolwiek zapytacie w Gdyni o miejsce gdzie można zjeść, na bank poleci to miejsce. 

Więcej: www.czerwonypiec.pl

Adres:

Starowiejska 40c, Gdynia

Jak piwo to… MultiQulti Tap Bar

Moje ulubione miejsce w Krakowie z najlepszymi piwami z całego świata. Osobiście polecam Kriek, który ostatnio ma coraz więcej amatorów. A przynajmniej ja znam conajmniej kilku. Duży lokal, fajna muzyka.

Więcej: web.facebook.com/multiqlti/

Adres:

Szewska 21, Kraków

Jak po gruzińsku to… U Gruzina

Tym razem zawitaliśmy do Wrocławia. Mały, niepozorny lokal, ale jedzenie bije wszystkie inne knajpy gruzińskie w jakich byłem na głowę. Nie do końca pamiętam co jadłem, ale było fantastyczne. No i tanio. Jak to u Gruzina 🙂

Więcej: web.facebook.com/ugruzinawroclaw

Adres:

Curie Skłodowskiej 3a, Wrocław

Jak burger to… MoaBurger

Wracamy do Krakowa. MooMoo Burger, Bobby Burger i MoaBurger to trzy miejscówki z burgerami w Krakowie, które lubię najbardziej. Z tym, że w Moa jest to coś czego nie ma w dwóch innych. Jest luźniej niż w MooMoo i więcej niż w Bobby. To chyba wystarczy, żeby w moim rankingu być na pierwszym miejscu.

Więcej: www.moaburger.com

Adres:

Mikołajska 3, Kraków

Jak randka na plaży to… White Marlin Restaurant&Lounge

„Jak randka na plaży” to kluczowe w tej rekomendacji. Jedzenie jest przeciętne i bardzo drogie. Ale knajpa jest śliczna, z tarasem wychodzącym na plaże. Zachód słońca w tym miejscu, z dobrym winem i stekiem to najlepsze co możesz wymyślić na tradycyjną randkę w Sopocie.

Więcej: www.whitemarlin.pl

Adres:

Aleja Wojska Polskiego 1, Sopot

Jak po meksykańsku to… PocoLoco

Po kilku quesadillach w KFC postanowiłem sprawdzić jak to naprawdę jest z tym meksykańskim żarciem. Nie żałuje. Próbowałem quesadilli (pewnie piszę się to jakoś inaczej) i buritto. Sztos! Jedno z moich ulubionych miejsc w Krakowie.

Więcej: www.pocoloco.net.pl

Adres:

Czysta 9, Kraków

Jak pogadać to… Kawiarnia Literacka

Lubię to miejsce. Jak mam się umówić z kimś porozmawiać czy popracować twórczo najczęściej wybieram właśnie wyjście do Kawiarni Literackiej. Można się zaszyć za regałami lub zająć stolik przy otwartym oknie, co w lato jest najlepszym wyborem. Polecam lemoniadę cytrynową. Wymiata. 

Więcej: www.facebook.com/kawiarniaLITERACKAkrakowska41

Adres:

Krakowska 41, Kraków

Jak na lody to… Rinella

Odkrycie ostatnich wakacji. Zawsze myślałem, że jak lody to Good Lood bardzo popularny w Krakowie. A jednak nie. Tradycyjne włoskie lody (nie tylko z nazwy) z Rinelli jakby spotkały się w ringu z Good Lood to by wygrały przez nokaut. Wybór smaków jest duży i co najważniejsze nie wpływa to na jakoś lodów. Koniecznie spróbuj Kinder Bueno!

Więcej: web.facebook.com/lodziarniarinella/

Adres:

Tomasza, Kraków

Jak bomba kaloryczna to… Bubble Waffle

Bubble Waffle to miejsce, które słynie przede wszystkim z pączków na gorąco z lodami. Można wybrać przeróżne wersje wykonania i smakowe (z gotowych propozycji lub stworzyć własną). Jest niedrogo, mega kalorycznie i smacznie. W sam raz na poprawę nastroju po niezdanej maturze…czy coś 😀 Franku, jak to czytasz – może się wybierzemy?

Więcej: web.facebook.com/bubblewafflekrakowkazimierz/

Adres:

Józefa, Kraków


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder