Nasz humor zmienia się z dnia na dzień do tego stopnia, że czasem nas samych zaskakuje. Jestem osobą która lubi się śmiać, wygłupiać, czasem zrobić mniej lub bardziej śmieszny dowcip. Z tego też powodu dużą część jaką spędzam w internecie staram się znaleźć coś, co poprawi mi humor i mnie rozbawi. Ostatnio zrobiłem przegląd osób, kanałów, konkretnych filmów czy artykułów po które sięgałem najczęściej właśnie w takich sytuacjach i doszedłem do wniosku, jak bardzo z każdym kolejnym dniem, wraz z pogodą czy jakąkolwiek sytuacją w moim życiu zmienia się mój humor. Aby wam to zilustrować postanowiłem podzielić się najróżniejszymi źródłami poprawy nastroju na każdy dzień.

Zacznę od Jeremy Clarksona. Przez wiele lat prowadzący Top Gear, obecnie pracujący na planie Grand Tour od Amazona nie udzielał się tylko w telewizji. Napisał niejedną książkę, między innymi “Świat według Clarksona”, które w niezwykle zabawny sposób opisuje codzienność. Historie w których opowiada o swoim polowaniu na lisa, czy podróżach do Francji, nie raz spowodowały, że jadąc w pełnym autobusie nie mogłem powstrzymać się od głośnego śmiechu doprowadzając sąsiednich pasażerów do niemałej irytacji, ale co ja na to mogę poradzić? Przecież tylko czytam….

Teraz przeniesiemy się na youtube, gdzie poznamy parę twórców, którzy niekoniecznie mają na celu nas rozśmieszenie, ale czasem jest jak jest. Zacznę od Abelarda Gizy, który moim zdaniem jest najlepszym polskim stand-uperem, który nie raz doprowadził mnie do łez swoimi mniej lub bardziej odlecianymi monologami, dzięki którym w mgnieniu oka tracimy kolejne godziny wsłuchując się w to jak mówi o zajęcach których jest za dużo, hejterach, którzy wyszliby w końcu na ulicę i zaczęli mówić wszystko prosto w twarz. Prócz niego polecam bardzo nieco bardziej abstrakcyjne występy Lotka lub Rafała Paczesia.

Kolejnym kanałem na który warto zwrócić uwagę to G.F. Darwin, na której grupa aktorów tworzy moim zdaniem najlepsze filmy w polskim, jak i nie zagranicznym internecie. Ich wysoki poziom pozwolił na współpracę z wieloma znanymi aktorami, między innymi z Marcinem Dorocińskim czy Joanną Kołaczkowską. Są twórcami jednej z popularniejszych serii na polskim YT, czyli wielkie konflikty, w których przedstawiają różne sceny z popularnych książek, legend, filmów w napisany przez nich na nowo sposób. 

Czas na dwa kanały specjalne. Dlaczego specjalne? Bo trzeba mieć wyjątkowo specyficzny humor tego dnia, żeby te filmy nas bawiły. Jako pierwszego przywołam Tomasza Kopyrę, który głównie zajmuje się piwem, na którym zna się doskonale, ale prócz tego prowadzi na kanale złotą serię – Kopyr masakruje, w której znajduje dramatycznie zakłamane reklamy, lub artykuły i pokazuje co i jak w nich jest nie tak używając przy tym nierzadko bardzo barwnego języka. Co ciekawe, mimo tego, że absolutnie nie jestem pasjonatem rynku piwnego – jestem fanem każdego jednego z tych filmów.

Przyszła kolej nad asa asów, Ronaldinho polskiego youtuba, Urbex History. Kanał prowadzony przez ekipę, która jeździ po różnych mniej i bardziej przerażających miejscach, sprawdza, czy coś tam się dzieje, jak to wygląda, czy straszy i tak dalej. Niektóre z ich wypadów były naprawdę przerażające, ale niestety zdecydowana większość wygląda jak wycieczka do lasu w poszukiwaniu ostatniego prawdziwka i opowiadając kto kogo tu kiedyś nie ten tego. W odpowiednim momencie już przy tych produkcjach leżymy z Jaśkiem ze śmiechu, ale to nie jest to, co dają od siebie najlepszego. Relacje live, w których odpowiadają na pytania, rozdają nagrody i opowiadają o swoich planach – to jest to. Ja nie mam pojęcia co w tym jest takiego zabawnego, ale potrafimy się przy tym bawić niejedną godzinę prawie tak dobrze jak nie lepiej niż przy Abelardzie Gizie, czy Jeremy Clarksonie. Dlaczego nas to tak śmieszy? Nie mam bladego pojęcia…


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder